WYCIECZKA EDUKACYJNA

Utworzono: 27 wrzesień 2019
Arkadiusz Greguła Odsłony: 203

Uczniowie klasy I, II, III i V wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do apteki i do zakładu fryzjerskiego w Ostrowie Lubelskim oraz na spacer ścieżką edukacyjną „Bobrówka” Mieli możliwość zobaczyć wnętrze apteki i zakładu fryzjerskiego z bliska. Okazało się, że od środka te miejsca kryją wiele ciekawych rzeczy. 
W aptece pani farmaceutka opowiedziała nam jak wygląda jej praca, na co dzień. Pokazała nam jak można realizować recepty oraz jak wyglądały starodawne strzykawki. Zobaczyliśmy, w jaki sposób są poukładane różne maści, krople, syropy, tabletki,  które pomagają w walce z chorobą. Zwiedziliśmy też pomieszczenia, do których, na co dzień wchodzą tylko pracownicy apteki. 
Następnie uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się pracy fryzjerek, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. 
Potem jadąc historyczną drogą, po której wielokrotnie podróżował Władysław Jagiełło, dotarliśmy na „Gościniec” nad rzeką Bobrówką. Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie przeszliśmy ponad 3 kilometry trasą wyposażoną w kładki, punkty widokowe i w tablice edukacyjne przybliżające nam rolę lasu i prace prowadzone przez leśników. Mogliśmy tam podziwiać piękno przyrody i wsłuchać się w szum wodospadu.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2420
Artykułów:
753
Odsłon artykułów:
559926
Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy