WYCIECZKA DO JANOWA PODLASKIEGO

Dnia 11 października uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w wycieczce do Janowa Podlaskiego. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie stadniny koni. Oprowadzała nas Pani Gabrysia. Uczniowie mogli posłuchać o historii stadniny w Janowie oraz zobaczyć najpiękniejsze konie arabskie w Polsce. O historii stadniny można poczytać na stronie https://skjanow.pl/. Drugim punktem wyjazdu był Zespół Szkół im.A.Kryszałowicza w Janowie Podlaskim (http://zsjp.janowpodlaski.net/nowa_strona/). Na początku uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą historii szkoły, sukcesów jej uczniów oraz sukcesów absolwentów szkoły. Mieli również okazję przespacerować się szkolnymi korytarzami oraz zobaczyć internat szkolny. 

REALIZACJA PROGRAMU UMIEM PŁYWAĆ

Wyjazdy na basen realizowane są w ramach Programu "Umiem pływać" realizowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Gminy Niedźwiada. Projekt adresowany jest do uczniów klas I - III szkół podstawowych. Zakłada systematyczny i powszechny udział w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych, a głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania. Uczestnictwo dzieci w zajęciach jest całkowicie darmowe. Zajęcia odbywają się na pływalni ORKA w Parczewie. Opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów sprawować będą nauczyciele i chętni rodzice.
Na zajęcia basen dziecko zabiera ze sobą: strój do pływania, obowiązkowo czepek. ręcznik i klapki. Rodzice zobowiązani są dowieźć dziecko na miejsce zbiórki i odebrać je po zakończonych zajęciach w godzinach ustalonych.

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2019

 Dnia 4 października odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to już 9 edycja tej akcji. W tym roku wzięli w niej udział uczniowie klasy III i VII. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 
Gratulujemy uczniom, którzy zostali Ekspertami Tabliczki Mnożenia.

 

 

KIEDY ZBIERAMY PLONY KLASA III

Podsumowując blok tematyczny ,, Kiedy zbieramy plony” klasa III robiła sałatkę jarzynową.
Dzieci przyszły do szkoły wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, fartuszek, miseczki, no i oczywiście kolorowe, pachnące warzywa. Na zajęciach rozmawialiśmy o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. Następnie nadszedł czas na najciekawszą cześć zajęć, którym było wykonywanie sałatki. Z wielką ochotą uczniowie przystąpili do pracy. Miseczka szybko napełniała się smacznymi warzywami, które zachęcały do jedzenia. Gdy w miseczce znalazły się już wszystkie warzywa i dodatki – nadszedł czas na degustację.
       To były wesołe i smaczne zajęcia! Wszyscy byli bardzo zaangażowani, a wykonana sałatka smakowała wyjątkowo.

WYCIECZKA EDUKACYJNA

Uczniowie klasy I, II, III i V wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do apteki i do zakładu fryzjerskiego w Ostrowie Lubelskim oraz na spacer ścieżką edukacyjną „Bobrówka” Mieli możliwość zobaczyć wnętrze apteki i zakładu fryzjerskiego z bliska. Okazało się, że od środka te miejsca kryją wiele ciekawych rzeczy. 
W aptece pani farmaceutka opowiedziała nam jak wygląda jej praca, na co dzień. Pokazała nam jak można realizować recepty oraz jak wyglądały starodawne strzykawki. Zobaczyliśmy, w jaki sposób są poukładane różne maści, krople, syropy, tabletki,  które pomagają w walce z chorobą. Zwiedziliśmy też pomieszczenia, do których, na co dzień wchodzą tylko pracownicy apteki. 
Następnie uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się pracy fryzjerek, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. 
Potem jadąc historyczną drogą, po której wielokrotnie podróżował Władysław Jagiełło, dotarliśmy na „Gościniec” nad rzeką Bobrówką. Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie przeszliśmy ponad 3 kilometry trasą wyposażoną w kładki, punkty widokowe i w tablice edukacyjne przybliżające nam rolę lasu i prace prowadzone przez leśników. Mogliśmy tam podziwiać piękno przyrody i wsłuchać się w szum wodospadu.

TAK SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT

Dnia 23 września 2019 roku wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na dokładne sprzątanie naszej okolicy. Przeprowadzana po raz 26 akcja Sprzątania Świata była jak zwykle świetną okazją do rozmów na temat jakże ważnych spraw - segregacji śmieci, recyclingu, konieczności dbania o naszą Planetę Ziemię. W klasach odbyły się pogadanki i zabawy uświadamiające dzieciom występki ludzkości zagrażające środowisku naturalnemu.
       Akcja sprzątania naszej okolicy przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i czynny udział w akcji. Dziękujemy także Urzędowi Gminy w Niedźwiadzie za zakup worków oraz rękawic.

SKŁADKA NA RADĘ RODZICÓW I UBEZPIECZENIE

Decyzją Rady Rodziców:

składka na Radę Rodziców 40 złotych,

ubezpieczenie 38 złotych,

wpłat dokonujemy do wychowawców klas lub do pani sekretarki.

Podkategorie

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
19
Artykułów:
646
Odsłon artykułów:
449150
Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy